Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
15-07-2020 09:21:00

Başkan Gür'den 15 Temmuz mesajı

Tarih boyunca devletimiz, vatanımız pek çok ihanet görmüştür. 15 Temmuz, bunlar içinde en kirli, en şeytani ve en kanlı ihanetlerden biridir. Hain terör örgütü FETÖ tarafından gerçekleştirilen bu saldırıda 251 kahraman kardeşimiz şehit olmuş, 2196 vatansever kardeşimiz ise yaralanarak, gazi olmuştur. 

15 Temmuz gecesi aralarında Cumhurbaşkanlığı Külliyemiz, TBMM, Emniyet ve MİT merkezlerimizin bulunduğu birçok stratejik kurumumuz adeta bir işgal ordusunun saldrısı altında kalmıştır. O ihanet gecesinde milyonlarca vatandaşımız adanmışlık bilinci ile kendi hayatlarını milletimizin ve devletimizin bekası için gözden çıkarmıştır. İman ve vatan sevgisi ile mücadele ettik ve istikbar güçlerinin kuklası darbecileri yenilgiye uğrattık. 

15 Temmuz millet destanı, gelecek nesillerimiz tarafından tarihi bir direniş ve izzet mücadelesi olarak hatırlanacaktır.

Devletimiz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin şokunu Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliği, milletimizin inanç ve devletine olan sadakati sayesinde bertaraf etmiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimi zayıf kurumlara sahip ve demokrasi kültürü daha az gelişmiş bir ülkede yaşansaydı, o ülkenin ekonomisi anında çökerdi. 
Siyaset ve istikrar kaosa girer ve toplumsal barış yerini iç savaşa bırakırdı. Bu minvalde; devletimize yönelik o elim saldırının yaşandığı günden bugüne kadar yaşananlar, Devlet ve hükümetimizin güçlülüğünü ve sağlam yürüyüşünü cihana ilan etmektedir. 

Yeni Büyük Türkiye’nin dirilişini küçümseyenlere, 3.dünya ülkeleriyle bir tutanlara hadleri bildirilmiş ve zillet içinde hüsrana uğratılmışlardır. Ecdadının ruhunu şad eden şanlı Milletimiz bu zelil ihanetçilere ve müstekbir güçlere vatan savunmasının sadece tankla, tüfekle, füzeyle değil; tertemiz iman dolu yüreklerle olacağını bir kez daha ders olarak göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti; mazlumların,  mustazafların, haksızlığa uğrayanların her zaman umudu olmuş erdemli bir devlettir. 

Pandemi sürecinde de temaşa ettiğimiz gibi birçok alanda cihanın gelişmiş ülkelerinden ileride olduğunu göstermiş, altyapısı ve sağlık çalışanlarıyla bu süreci başarıyla yöneterek cihanşümul mirasının hakkını eda etmiştir. Devletimiz bugün Libya’da, Suriye’de, Kuzey Irak’ta operasyonlar düzenlemektedir.

Fethin sembolü, izzet ehli ceddimizin emaneti Ayasofya Camii’nin aslına rücu etmesi için kim ne der, hangi ülke ile ters düşeriz endişesi taşımadan, milletimizin reyi ve isteği doğrultusunda tam bağımsız ve özgür bir iradeyle gerekli adımları atmıştır.

AK PARTİ HAKKARİ İL BAŞKANI EMRULLAH GÜR

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.