Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
29-08-2020 18:27:00

Ak Parti Hakkari Merkez ilçe kongresi yapıldı!

Adalet ve Kalkınma Partisi Hakkari Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi yapıldı. Oldukça kalabalık geçen ve tek liste ile girilen kongrede Merkez İlçe Başkanlığına Cumhur Demir seçildi.

 

Merzan şehir stadyumunda yapılan kongreye Ak Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, MKYK üyesi Alaattin Parlak, Eski Ak Parti Milletvekili Abdulmuttalip Özbek, Ak Parti İl Başkanı Emrullah Gür, MHP İl Başkanı Fatih Özbek, Ak Parti Kurucu İl Başkanı Mehmet Ertuş, Ak Parti Eski İl Başkanı Nurettin Fırat, Durankaya Belediye Başkanı İsmail Demirci, Çukurca Belediye Başkanı Ensar Dündar, Yüksekova İlçe Başkanı Fatih Arslan, Şemdinli Belediye Başkanı Fahri Şakar, Büyük Çiftlik Belde Belediye Başkanı Rüştü Zeydan, Ak Parti eski yönetimi, Slehi aşireti kanaat önderi M. Alayı Atlı, İş insanı Teoman Zeydan ve çok sayıda partili katıldı.

Ak Parti merkez 7. Olağan kongresi maske ve sosyal mesafeye hassasiyet gösterilerek yapıldı. Alana giriş yapanlar polis tarafından üst aramasından geçirildi.

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Divan Başkanlığına MKYK üyesi Alaattin Parlak’ın getirildiği kongrede faaliyet ve mali raporlar okundu.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajını dinletildiği kongrenin açılış konuşmasını yapan Ak Parti Merkez ilçe Başkanı ve adayı Cumhur Demir, kuruluşundan bu yana Ak Partiye gönül vermiş herkese teşekkür etti.

Kongreye katılanlara teşekkür eden Demir, "Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bu partinin kurucusu milletin ta kendisidir" dedi. 

Ak Parti Hakkari İl Başkanı Emrullah Gür ise, İstiklal Marşı Yazarı Mehmet Akif Ersoy’un şiiri ile konuşmasına başlayarak, yüzünüzdeki tebessüm hiçbir zaman bozulmasın. Rabbim birlik ve berberliğimizi daim etsin" diye konuştu.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya ise 18 Mart tarihinde yapılması öngörülen ancak  pandemi nedeniyle bugüne ertelenen kongreye gönüllü olarak katıldığını ve Hakkari'de bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kaya CHP'yi eleştirdiği konuşmasında Ak Parti hükümetlerinin Hakkari'ye ciddi yatırımlar yapıldığını da sözlerine ekledi. 

Kongre havasının muhteşem olduğunu belirten Kaya yeni seçilecek yönetime başarılar diledi.

Tek liste halinde gidilen kongreye katılan delegelerden 235'inin oyunu alan mevcut Başkan Cumhur Demir yeniden Ak parti merkez ilçe başkanı seçildi.

Cumhur Demir kimdir?

1988 Çukurca ilçesinin Kayalık Köyünde dünya ya geldi. İlköğretim, Ve Liseyi Hakkari Merkezde okudu. Adnan Menderes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünde devam ediyor. Özel Kurumlarda Müdür Yardımcılığı ve  Rehber Öğretmenlik görevlerinde ve Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünde Sosyolog olarak çalıştı. 

2012-  2014 Yılları arası AK Parti Hakkari Merkez İlçe Yönetim  Kurulu Üyeliği, 2017-2020 AK Parti Hakkari Gençlik Kolları İl Başkanlığı Görevinde bulundu. 2020-... AK Parti Hakkari Merkez İlçe Başkanlığı Görevinde bulunuyordu.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.