• DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MEHMET KELEŞ HAKKARİ‘DE

  Düzce Belediye Başkanı Sayın Mehmet KELEŞ ve beraberindeki heyet temaslarda bulunmak üzere ilimizi ziyaret ettiler. Hakkari belediyesine Kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Sayın Cüneyt EPCİM'i Ak Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin FIRAT ile birlikte ziyaret ettikten sonra STK temsilcileri ile birlik kahvaltıda bir araya geldiler. Toplantıda Hakkari’nin temel sorunları konuşuldu. Heyet daha sonra Hakkari Valisi Sayın Cüneyt Orhan TOPRAK'ı makamında ziyaret edildi. Başkan KELEŞ daha sonra Hakkari Belediyesine geçerek çalışmalarına devam ettiler. Sayın Mehmet Keleş; Kayyum Sayın Cüneyt EPCİM'e Düzce Belediyesi olarak Hakkari Hakkari Belediyesine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.
  Türkçe
 • AK PARTİ BEŞİKTAŞ İLÇE BAŞKANI FERŞAT YILDIRIMIN HAKKARİ ZİYARETİ

  AK Parti İstanbul Beşiktaş İlçe Başkanı Ferşat Yıldırım Yüksekova ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Hakkari'nin Yüksekova ilçesine gelen AK Parti İstanbul Beşiktaş İlçe Başkanı Ferşat Yıldırım ve Gençlik ve Kadın Kolları, AK Parti Yüksekova İlçe Başkanı Müslüm Ortaay ve parti yöneticileri tarafından karşılandı. Yıldırım ve beraberindeki heyetle Yüksekova 50. İlk ve Ortaokulunu ziyaret etti. Ziyaret sırasında sınıfları dolaşan Başkan Yıldırım beraberinde getirdikleri hediyeleri öğrencilere dağıttı. Beşiktaş İlçe Başkanı Yıldırım, "AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanlığı olarak ekibimizle beraber Yüksekova'ya gelerek bizim burayı ziyaret etmemizin tek amacı teröre karşı milletimizle birlikte vermiş olduğu mücadeleye destek mesajıdır. Bu bölgenin kalkınması lazım artık icraat yapmamız lazım inşallah bunu hep birlikte Hakkari ilinin bütün vatandaşları ile birlikte gerçekleştireceğiz. Burada bütün teröre karşı mesaj veren dimdik ayakta duran vatandaşları selamlıyorum. Bu kapsamda Emniyet Müdürlüğümüze ve askeri karakollarımıza ziyaretlerinde bulunduk. Bazı okullarımızı ziyaret ettik" dedi. Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı Yıldırım'a Şemdinli balını hediye ederken Yıldırım ise Milli Eğitim Müdürü'ne Beşiktaş forması hediye etti. Okul ziyaretinin ardından İpek yolu üzerindeki AK Parti Yüksekova İlçe Başkanlığı ziyaret eden Yıldırım, İlçe Başkanına Türk bayrağı ve Beşiktaş forması hediye etti, daha sonra partililerle hatıra fotoğrafı çekti. Heyet ardından Yeni Köprü Jandarma Karakoluna giderek buradaki askeri yetkililerle görüştü. Askeri üst kulede görev yapan askerlere kısa bir sohbet eden Yıldırım, "Kardeşlerimizle şuan güvenlik noktasındayız kardeşlerimiz burada gerçek anlamda bir mücadele veriyor vatanını bayrağını beklemek adına bizde kalktık ta buralara geldik kendilerine selamlarımızı iletiyorum" dedi. Heyet daha sonra Hakkari'ye geçti. Hakkari'de STK'lar ile bir araya gelen heyet ertesi gün Hakkari İmam Hatip Lisesi ve Seyyit Taha Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilere hediyeler verdi. Başkan Yıldırım daha sonra resmi kurum ziyaretleri gerçekleştirdikten sonra Hakkari'den ayrıldı.
  Türkçe
 • KURBAN BAYRAMI MESAJI

  İslam medeniyetinin acıda ve saadette birlik olması gerektiğinin en önemli yapı taşlarından biri bayramlardır. Bayramlar, yaşamın acı ve sıkıntılarına rağmen umudu ve kardeşliği diri tutmanın değerli zaman dilimidir. Ülke ve millet olarak zor zamanlardan geçmekteyiz ama biliyoruz ki güçlü yarınlar için zor zamanlarda da dik durmak gerekir. Kurban adamak ve adanmışlıktır, bizler ülkemizin tüm sıkıntılarına karşı Ak kadrolar olarak halkımızın adanmışlarıyız. Tüm zorluklara rağmen Ak Parti Hakkari Teşkilatı olarak halkımızın, milletimizin ve tüm İslam ümmetinin kurban bayramını kutluyor, saadet yüklü yarınların gücünü halkımızdan aldığımızı belirtmek istiyorum. Rabbim kurbanlarınızı makbul, ibadetinizi gani gani kabul eylesin. Nurettin FIRAT Ak Parti Hakkari İl Başkanı
  Türkçe
 • HAKKARİ HALKININ DEMOKRASİ NÖBETİ DEVAM EDİYOR

  15.TEMMUZ 2016 Tarihinde FETÖ / PDY Terör örgütünün demokrasimize yönelik başlattığı darbe girişimi nedeni ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan' meydanlara inin çağrısı sonrası Türkiye'nin her ilinde olduğu gibi Hakkari'de de İl Başkanımız Nurettin FIRAT öncülüğünde başlatılmış olan Demokrasi nöbeti nedeni ile Hakkari halkı 5 gündür meydanlarda Demokrasi nöbeti tutuyor. Her gece binlerce kişinin katıldığı Demokrasi nöbeti halkın yanı sıra STK'lardan da büyük bir destek var. İl Başkanımız Sayın Nurettin Fırat halka hitaben yapmış olduğu konuşmasında " Yapılan bu darbe girişimi partimize yönelik değil ülkemizin 2023 misyonuna ve demokrasimize yönelik yapılan bir saldırıdır. Hakkari halkı her zaman olduğu gibi şimdi de kendine yakışanı yaptı.5 gündür Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı sonrası meydanlara inen başta aziz halkımıza ve değerli STK'larımıza teşekkürü bir borç bilir saygı ve sevgilerimi sunarım Allah birliğimizi daim kılsın. Ayrıca Cumhurbaşkanımızda evlerinize dönün deyinceye kadar Demokrasi nöbetimiz devam edecektir dedi."
  Türkçe
 • HAKKARİ GECEYİ SOKAKTA GEÇİRDİ

  FETÖ / PDY Terör örgütünün ülke genelinde başlatmış olduğu darbe girişimi Hakkari'de 1000'lerce kişi il binası önünde ellerinde Türk bayrakları ile toplandı. Kalabalığa hitaben konuşan İl Başkanı Nurettin FIRAT Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine gece saat 00.30'dan itibaren kalabalık bir grup, Bulvar Caddesi üzerinde bulunan AK Parti önünde toplanıp slogan atmaya başladı. Aralarında Ak Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat'ın bulunduğu 1000'lerce kişilik grup ellerinde Türk bayraklarla yürüyüşe geçti. "Darbeye hayır', "Hakkari uyuma iradene sahip çık', "Allahu Ekber" sloganları attı. Bulvar caddesinden Cumhuriyet caddesine oradan da ordu evinin bulunduğu Konak caddesi ve Valilik binası önündeki güzergaha kadar yürüyen kalabalık, daha sonra geldikleri güzergahtan geri döndü.
  Türkçe
 • AK PARTİ İL BAŞKANI NURETTİN FIRAT TEŞKİLATI İLE BAYRAMLAŞTI

  Ak Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin FIRAT İl teşkilatı ile bayramlaştı. Başkan Fırat konuşmasında "Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayının hediyesi olan Ramazan bayramını idrak etmenin şükrünü yaşamaktayız. Rabbimize olan şükrümüz halkımıza olan hizmet aşkımızdır. Oruç ile arınan nefislerimizin kardeşlik, birlik ve esenlik içinde kucaklaşması için her daim halkımızın hizmet edeni olacağız. Yeni Türkiye'nin büyük yürüyüşünde, yeniden dirilişte, kardeşçe hak ve adalet ile kucaklaşacağımız bir bayram geçirmeyi temenni ediyorum. Hakkari'mize, ülkemize ve ümmete huzur ve esenlik dolu bir bayram dua ediyorum. Tüm halkımızın bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.
  Türkçe
 • KARDEŞ İL AK PARTİ ANKARA İL BAŞKANLIĞI HAKKARİ‘DE İFTAR DÜZENLEDİ

  Ak Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından 'Ankara ile Hakkari gönül Sofrası Halk buluşması' programı çerçevesinde Hakkari’de 500 kişiye iftar yemeği verildi. AK Parti Genel Merkezi'nin Doğu ve Güneydoğudaki 9 il için hazırladığı 'Gönül köprüsü' eylem planı çerçevesinde Ankara il Başkanlığı tarafından kardeş il olarak belirlenen Hakkari’de 500 kişiye iftar yemeği verildi. Karayolları 114. Şube Şefliği bahçesinde düzenlenen 'Ankara ile Hakkari Gönül Sofrası Halk Buluşması' iftar programına; Ak Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kurt, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamanlı, İl Yürütme Kurulu üyeleri Cemalettin Kömürcü, Cemal Güngör, Fatma Bölükbaşı, Ahmet Gül, Edip Balcı, AK Parti Ankara Gençlik Kolları Başkanı Kenan Çelebi, AK Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat, Durankaya Beldesi Belediye Başkanı Fatih Keskin ve yaklaşık 500 kişi katıldı. İftar programı öncesi Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak'ı makamında ziyaret eden AK Parti heyeti, daha sonra AK Parti il binasına geçti. Parti binasında toplanan partililerle bir araya gelen heyet, daha sonra kent merkezinde belirlenen bazı aileleri evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Ak Parti heyeti daha sonra iftar programına katıldı. İftarın ardından açılış konuşması yapan AK Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat, Hakkari’ye gelen AK Parti heyetine teşekkür etti. Ak Parti Ankara il Başkanı Mustafa Nedim Yamanlı ise Hakkari halkı ile bir araya gelmekten son derece mutluluk duyduklarını belirterek şöyle konuştu 'Çok şükür bir araya gelebildik. Öncelikle tabi şunu düşünmek lazım. Bu milletin evlatları hiçbir güvenlik endişesi taşımadan, hiçbir korku duymadan, çoluğuyla, çocuğuyla, arkadaşlarıyla, akrabalarıyla her yere gidip gelebilmeliler. Ankara'daki, Tekirdağ'daki, İzmir'deki, Konya'daki bir milletin evladını buraya güvenle gelmekte alıkoyan, buna sebep olan elbette bizim kardeşlerimiz olamaz. Bizi bir araya getirmeyenler bizim kardeşimiz olamaz. Bizim bir araya gelmemize engelleyenler, kardeşlerimizi engellemeye çalışanlar, bize buraya huzur ve güven içinde engel olanlar bizim kardeşimi olamazlar. Sizinle bir arada olmaktan son derece memnunuz Konuşmasına besmele çekerek Kürtçe 'Hoş geldin' diye başlayan Ak Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kurt da, Biz biriz, beraberiz. Acılarla, tasalarla, kederlerle bugünlerde Allah'ın izniyle ebediyen kardeşiz demek için buraya geldik. Biz de diyoruz ki, adaletle, eşitlikle 100 yıldır acılarla yürüdüğümüz sonuna geldiğimiz bu yolun sonunda Allah'ın izniyle ebediyen kardeş olacağız. Yaralarımızı Kürt, Türk, Laz, Çerkez demeden aynı medeniyetin evlatları olarak eşit seviyede birbirimizin gözüne bakarak çözmeni yollarını birlikte bulacağız dedi. İftar yemeğinin ardından AK Parti heyeti, teravih namazına gitti. Teravi namazı sonrası bir çay bahçesinde halkla bir araya gelen heyet Sahurda STK ( Sivil Toplum Kuruluşları ) ile bir araya geldi.
  Türkçe