×

Ak Parti Hakkari İl Başkanlığı'na ~ KM uzaklıktasınız.

Yol Tarifi Al

Fax: (438) 211 43 00

 • Birlikte Başardık!
  Hakkari AK İcraatlar
 • AK PARTİ YÜKSEKOVA İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

  Ak Parti Yüksekova İlçe Danışma Meclisi Toplantısı İlçe Kültür Merkezinde saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Toplantıya İl Başkanı Nurettin FIRAT, İl Yürütme Kurulu Üyeleri, İlçe koordinatörü ve İlçe teşkilatı katıldı. Toplantıda İl Başkanı Nurettin FIRAT konuşmasında kurulduğu günden beri hak ve özgürlükler konusunda taviz vermeyen Ak Parti Teşkilatı hiç bir zaman ayrım yapmaksızın her inanca ve ideolojiye eşit mesafede hizmet etmiş ülkenin ekonomi ve refah düzeyini yükseltmek için çalışmıştır. Ak Parti İktidarı süresince sadece Türkiye'nin bir bölgesinde değil Hakkari İlinde de çok büyük hizmetlerde bulunmuştur. Ak Parti Teşkilatı kuruluşunda dünyanın neresinde olursa olsun her zaman ezilenlerin sesi olmuştur. Avrupa birliği ülkeleri yerinde yurdunda ve vatanlarında olmuş mülteci konumuna düşmüş bin kişilik mülteciye bakmazken biz 5 milyon Suriyeli mülteciye vatan olmuş her türlü insani yardımlarda bulunuyor dedi.
  Teşkilat
 • Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı

  Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı.
  Genel Başkan'dan
 • DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MEHMET KELEŞ HAKKARİ‘DE

  Düzce Belediye Başkanı Sayın Mehmet KELEŞ ve beraberindeki heyet temaslarda bulunmak üzere ilimizi ziyaret ettiler. Hakkari belediyesine Kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Sayın Cüneyt EPCİM'i Ak Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin FIRAT ile birlikte ziyaret ettikten sonra STK temsilcileri ile birlik kahvaltıda bir araya geldiler. Toplantıda Hakkari’nin temel sorunları konuşuldu. Heyet daha sonra Hakkari Valisi Sayın Cüneyt Orhan TOPRAK'ı makamında ziyaret edildi. Başkan KELEŞ daha sonra Hakkari Belediyesine geçerek çalışmalarına devam ettiler. Sayın Mehmet Keleş; Kayyum Sayın Cüneyt EPCİM'e Düzce Belediyesi olarak Hakkari Hakkari Belediyesine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.
  Teşkilat
 • AK PARTİ BEŞİKTAŞ İLÇE BAŞKANI FERŞAT YILDIRIMIN HAKKARİ ZİYARETİ

  AK Parti İstanbul Beşiktaş İlçe Başkanı Ferşat Yıldırım Yüksekova ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Hakkari'nin Yüksekova ilçesine gelen AK Parti İstanbul Beşiktaş İlçe Başkanı Ferşat Yıldırım ve Gençlik ve Kadın Kolları, AK Parti Yüksekova İlçe Başkanı Müslüm Ortaay ve parti yöneticileri tarafından karşılandı. Yıldırım ve beraberindeki heyetle Yüksekova 50. İlk ve Ortaokulunu ziyaret etti. Ziyaret sırasında sınıfları dolaşan Başkan Yıldırım beraberinde getirdikleri hediyeleri öğrencilere dağıttı. Beşiktaş İlçe Başkanı Yıldırım, "AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanlığı olarak ekibimizle beraber Yüksekova'ya gelerek bizim burayı ziyaret etmemizin tek amacı teröre karşı milletimizle birlikte vermiş olduğu mücadeleye destek mesajıdır. Bu bölgenin kalkınması lazım artık icraat yapmamız lazım inşallah bunu hep birlikte Hakkari ilinin bütün vatandaşları ile birlikte gerçekleştireceğiz. Burada bütün teröre karşı mesaj veren dimdik ayakta duran vatandaşları selamlıyorum. Bu kapsamda Emniyet Müdürlüğümüze ve askeri karakollarımıza ziyaretlerinde bulunduk. Bazı okullarımızı ziyaret ettik" dedi. Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı Yıldırım'a Şemdinli balını hediye ederken Yıldırım ise Milli Eğitim Müdürü'ne Beşiktaş forması hediye etti. Okul ziyaretinin ardından İpek yolu üzerindeki AK Parti Yüksekova İlçe Başkanlığı ziyaret eden Yıldırım, İlçe Başkanına Türk bayrağı ve Beşiktaş forması hediye etti, daha sonra partililerle hatıra fotoğrafı çekti. Heyet ardından Yeni Köprü Jandarma Karakoluna giderek buradaki askeri yetkililerle görüştü. Askeri üst kulede görev yapan askerlere kısa bir sohbet eden Yıldırım, "Kardeşlerimizle şuan güvenlik noktasındayız kardeşlerimiz burada gerçek anlamda bir mücadele veriyor vatanını bayrağını beklemek adına bizde kalktık ta buralara geldik kendilerine selamlarımızı iletiyorum" dedi. Heyet daha sonra Hakkari'ye geçti. Hakkari'de STK'lar ile bir araya gelen heyet ertesi gün Hakkari İmam Hatip Lisesi ve Seyyit Taha Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilere hediyeler verdi. Başkan Yıldırım daha sonra resmi kurum ziyaretleri gerçekleştirdikten sonra Hakkari'den ayrıldı.
  Teşkilat
 • KURBAN BAYRAMI MESAJI

  İslam medeniyetinin acıda ve saadette birlik olması gerektiğinin en önemli yapı taşlarından biri bayramlardır. Bayramlar, yaşamın acı ve sıkıntılarına rağmen umudu ve kardeşliği diri tutmanın değerli zaman dilimidir. Ülke ve millet olarak zor zamanlardan geçmekteyiz ama biliyoruz ki güçlü yarınlar için zor zamanlarda da dik durmak gerekir. Kurban adamak ve adanmışlıktır, bizler ülkemizin tüm sıkıntılarına karşı Ak kadrolar olarak halkımızın adanmışlarıyız. Tüm zorluklara rağmen Ak Parti Hakkari Teşkilatı olarak halkımızın, milletimizin ve tüm İslam ümmetinin kurban bayramını kutluyor, saadet yüklü yarınların gücünü halkımızdan aldığımızı belirtmek istiyorum. Rabbim kurbanlarınızı makbul, ibadetinizi gani gani kabul eylesin. Nurettin FIRAT Ak Parti Hakkari İl Başkanı
  Teşkilat
 • Başbakan Yıldırım,  YBÜ Esenboğa Külliyesi’nin açılış törenine katıldı

  Başbakan Binali Yıldırım, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bizatihi talimatlarını uygulayarak, kendi tarihimize, kültürümüze uygun bir kampüs oluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.
  Genel Başkan'dan
 • HAKKARİ HALKININ DEMOKRASİ NÖBETİ DEVAM EDİYOR

  15.TEMMUZ 2016 Tarihinde FETÖ / PDY Terör örgütünün demokrasimize yönelik başlattığı darbe girişimi nedeni ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan' meydanlara inin çağrısı sonrası Türkiye'nin her ilinde olduğu gibi Hakkari'de de İl Başkanımız Nurettin FIRAT öncülüğünde başlatılmış olan Demokrasi nöbeti nedeni ile Hakkari halkı 5 gündür meydanlarda Demokrasi nöbeti tutuyor. Her gece binlerce kişinin katıldığı Demokrasi nöbeti halkın yanı sıra STK'lardan da büyük bir destek var. İl Başkanımız Sayın Nurettin Fırat halka hitaben yapmış olduğu konuşmasında " Yapılan bu darbe girişimi partimize yönelik değil ülkemizin 2023 misyonuna ve demokrasimize yönelik yapılan bir saldırıdır. Hakkari halkı her zaman olduğu gibi şimdi de kendine yakışanı yaptı.5 gündür Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı sonrası meydanlara inen başta aziz halkımıza ve değerli STK'larımıza teşekkürü bir borç bilir saygı ve sevgilerimi sunarım Allah birliğimizi daim kılsın. Ayrıca Cumhurbaşkanımızda evlerinize dönün deyinceye kadar Demokrasi nöbetimiz devam edecektir dedi."
  Teşkilat
 • HAKKARİ GECEYİ SOKAKTA GEÇİRDİ

  FETÖ / PDY Terör örgütünün ülke genelinde başlatmış olduğu darbe girişimi Hakkari'de 1000'lerce kişi il binası önünde ellerinde Türk bayrakları ile toplandı. Kalabalığa hitaben konuşan İl Başkanı Nurettin FIRAT Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine gece saat 00.30'dan itibaren kalabalık bir grup, Bulvar Caddesi üzerinde bulunan AK Parti önünde toplanıp slogan atmaya başladı. Aralarında Ak Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat'ın bulunduğu 1000'lerce kişilik grup ellerinde Türk bayraklarla yürüyüşe geçti. "Darbeye hayır', "Hakkari uyuma iradene sahip çık', "Allahu Ekber" sloganları attı. Bulvar caddesinden Cumhuriyet caddesine oradan da ordu evinin bulunduğu Konak caddesi ve Valilik binası önündeki güzergaha kadar yürüyen kalabalık, daha sonra geldikleri güzergahtan geri döndü.
  Teşkilat
 • Başbakan Yıldırım, Otonomi Açılış Töreni’nde konuştu

  Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa'nın en büyük otomotiv ticaret merkezi Otonomi'nin açılışında yaptığı konuşmada, başkentin gelişimine, kalkınmasına büyük katkı sağlayacak, ekonomisini canlandıracak önemli bir eserin daha yapıldığını belirtti.
  Genel Başkan'dan
 • AK PARTİ İL BAŞKANI NURETTİN FIRAT TEŞKİLATI İLE BAYRAMLAŞTI

  Ak Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin FIRAT İl teşkilatı ile bayramlaştı. Başkan Fırat konuşmasında "Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayının hediyesi olan Ramazan bayramını idrak etmenin şükrünü yaşamaktayız. Rabbimize olan şükrümüz halkımıza olan hizmet aşkımızdır. Oruç ile arınan nefislerimizin kardeşlik, birlik ve esenlik içinde kucaklaşması için her daim halkımızın hizmet edeni olacağız. Yeni Türkiye'nin büyük yürüyüşünde, yeniden dirilişte, kardeşçe hak ve adalet ile kucaklaşacağımız bir bayram geçirmeyi temenni ediyorum. Hakkari'mize, ülkemize ve ümmete huzur ve esenlik dolu bir bayram dua ediyorum. Tüm halkımızın bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.
  Teşkilat