×

Ak Parti Hakkari İl Başkanlığı'na ~ KM uzaklıktasınız.

Yol Tarifi Al

Fax: (438) 211 43 00

 • Birlikte Başardık!
  Hakkari AK İcraatlar
 • KURBAN BAYRAMI MESAJI

  İslam medeniyetinin acıda ve saadette birlik olması gerektiğinin en önemli yapı taşlarından biri bayramlardır. Bayramlar, yaşamın acı ve sıkıntılarına rağmen umudu ve kardeşliği diri tutmanın değerli zaman dilimidir. Ülke ve millet olarak zor zamanlardan geçmekteyiz ama biliyoruz ki güçlü yarınlar için zor zamanlarda da dik durmak gerekir. Kurban adamak ve adanmışlıktır, bizler ülkemizin tüm sıkıntılarına karşı Ak kadrolar olarak halkımızın adanmışlarıyız. Tüm zorluklara rağmen Ak Parti Hakkari Teşkilatı olarak halkımızın, milletimizin ve tüm İslam ümmetinin kurban bayramını kutluyor, saadet yüklü yarınların gücünü halkımızdan aldığımızı belirtmek istiyorum. Rabbim kurbanlarınızı makbul, ibadetinizi gani gani kabul eylesin. Nurettin FIRAT Ak Parti Hakkari İl Başkanı
  Teşkilat
 • Başbakan Yıldırım, ortak canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

  Genel Başkan'dan
 • HAKKARİ HALKININ DEMOKRASİ NÖBETİ DEVAM EDİYOR

  15.TEMMUZ 2016 Tarihinde FETÖ / PDY Terör örgütünün demokrasimize yönelik başlattığı darbe girişimi nedeni ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan' meydanlara inin çağrısı sonrası Türkiye'nin her ilinde olduğu gibi Hakkari'de de İl Başkanımız Nurettin FIRAT öncülüğünde başlatılmış olan Demokrasi nöbeti nedeni ile Hakkari halkı 5 gündür meydanlarda Demokrasi nöbeti tutuyor. Her gece binlerce kişinin katıldığı Demokrasi nöbeti halkın yanı sıra STK'lardan da büyük bir destek var. İl Başkanımız Sayın Nurettin Fırat halka hitaben yapmış olduğu konuşmasında " Yapılan bu darbe girişimi partimize yönelik değil ülkemizin 2023 misyonuna ve demokrasimize yönelik yapılan bir saldırıdır. Hakkari halkı her zaman olduğu gibi şimdi de kendine yakışanı yaptı.5 gündür Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı sonrası meydanlara inen başta aziz halkımıza ve değerli STK'larımıza teşekkürü bir borç bilir saygı ve sevgilerimi sunarım Allah birliğimizi daim kılsın. Ayrıca Cumhurbaşkanımızda evlerinize dönün deyinceye kadar Demokrasi nöbetimiz devam edecektir dedi."
  Teşkilat
 • HAKKARİ GECEYİ SOKAKTA GEÇİRDİ

  FETÖ / PDY Terör örgütünün ülke genelinde başlatmış olduğu darbe girişimi Hakkari'de 1000'lerce kişi il binası önünde ellerinde Türk bayrakları ile toplandı. Kalabalığa hitaben konuşan İl Başkanı Nurettin FIRAT Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine gece saat 00.30'dan itibaren kalabalık bir grup, Bulvar Caddesi üzerinde bulunan AK Parti önünde toplanıp slogan atmaya başladı. Aralarında Ak Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat'ın bulunduğu 1000'lerce kişilik grup ellerinde Türk bayraklarla yürüyüşe geçti. "Darbeye hayır', "Hakkari uyuma iradene sahip çık', "Allahu Ekber" sloganları attı. Bulvar caddesinden Cumhuriyet caddesine oradan da ordu evinin bulunduğu Konak caddesi ve Valilik binası önündeki güzergaha kadar yürüyen kalabalık, daha sonra geldikleri güzergahtan geri döndü.
  Teşkilat
 • AK PARTİ İL BAŞKANI NURETTİN FIRAT TEŞKİLATI İLE BAYRAMLAŞTI

  Ak Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin FIRAT İl teşkilatı ile bayramlaştı. Başkan Fırat konuşmasında "Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayının hediyesi olan Ramazan bayramını idrak etmenin şükrünü yaşamaktayız. Rabbimize olan şükrümüz halkımıza olan hizmet aşkımızdır. Oruç ile arınan nefislerimizin kardeşlik, birlik ve esenlik içinde kucaklaşması için her daim halkımızın hizmet edeni olacağız. Yeni Türkiye'nin büyük yürüyüşünde, yeniden dirilişte, kardeşçe hak ve adalet ile kucaklaşacağımız bir bayram geçirmeyi temenni ediyorum. Hakkari'mize, ülkemize ve ümmete huzur ve esenlik dolu bir bayram dua ediyorum. Tüm halkımızın bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.
  Teşkilat
 • Başbakan Yıldırım, 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı‘nda konuştu

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Afyonkarahisar'da düzenlenen "Millet Yenilmez, Türkiye Bölünmez" temalı 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılışında konuştu.
  Genel Başkan'dan
 • KARDEŞ İL AK PARTİ ANKARA İL BAŞKANLIĞI HAKKARİ‘DE İFTAR DÜZENLEDİ

  Ak Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından 'Ankara ile Hakkari gönül Sofrası Halk buluşması' programı çerçevesinde Hakkari’de 500 kişiye iftar yemeği verildi. AK Parti Genel Merkezi'nin Doğu ve Güneydoğudaki 9 il için hazırladığı 'Gönül köprüsü' eylem planı çerçevesinde Ankara il Başkanlığı tarafından kardeş il olarak belirlenen Hakkari’de 500 kişiye iftar yemeği verildi. Karayolları 114. Şube Şefliği bahçesinde düzenlenen 'Ankara ile Hakkari Gönül Sofrası Halk Buluşması' iftar programına; Ak Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kurt, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamanlı, İl Yürütme Kurulu üyeleri Cemalettin Kömürcü, Cemal Güngör, Fatma Bölükbaşı, Ahmet Gül, Edip Balcı, AK Parti Ankara Gençlik Kolları Başkanı Kenan Çelebi, AK Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat, Durankaya Beldesi Belediye Başkanı Fatih Keskin ve yaklaşık 500 kişi katıldı. İftar programı öncesi Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak'ı makamında ziyaret eden AK Parti heyeti, daha sonra AK Parti il binasına geçti. Parti binasında toplanan partililerle bir araya gelen heyet, daha sonra kent merkezinde belirlenen bazı aileleri evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Ak Parti heyeti daha sonra iftar programına katıldı. İftarın ardından açılış konuşması yapan AK Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat, Hakkari’ye gelen AK Parti heyetine teşekkür etti. Ak Parti Ankara il Başkanı Mustafa Nedim Yamanlı ise Hakkari halkı ile bir araya gelmekten son derece mutluluk duyduklarını belirterek şöyle konuştu 'Çok şükür bir araya gelebildik. Öncelikle tabi şunu düşünmek lazım. Bu milletin evlatları hiçbir güvenlik endişesi taşımadan, hiçbir korku duymadan, çoluğuyla, çocuğuyla, arkadaşlarıyla, akrabalarıyla her yere gidip gelebilmeliler. Ankara'daki, Tekirdağ'daki, İzmir'deki, Konya'daki bir milletin evladını buraya güvenle gelmekte alıkoyan, buna sebep olan elbette bizim kardeşlerimiz olamaz. Bizi bir araya getirmeyenler bizim kardeşimiz olamaz. Bizim bir araya gelmemize engelleyenler, kardeşlerimizi engellemeye çalışanlar, bize buraya huzur ve güven içinde engel olanlar bizim kardeşimi olamazlar. Sizinle bir arada olmaktan son derece memnunuz Konuşmasına besmele çekerek Kürtçe 'Hoş geldin' diye başlayan Ak Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kurt da, Biz biriz, beraberiz. Acılarla, tasalarla, kederlerle bugünlerde Allah'ın izniyle ebediyen kardeşiz demek için buraya geldik. Biz de diyoruz ki, adaletle, eşitlikle 100 yıldır acılarla yürüdüğümüz sonuna geldiğimiz bu yolun sonunda Allah'ın izniyle ebediyen kardeş olacağız. Yaralarımızı Kürt, Türk, Laz, Çerkez demeden aynı medeniyetin evlatları olarak eşit seviyede birbirimizin gözüne bakarak çözmeni yollarını birlikte bulacağız dedi. İftar yemeğinin ardından AK Parti heyeti, teravih namazına gitti. Teravi namazı sonrası bir çay bahçesinde halkla bir araya gelen heyet Sahurda STK ( Sivil Toplum Kuruluşları ) ile bir araya geldi.
  Teşkilat
 • AK PARTİ KOCAELİ MİLLETVEKİLİ BÖLGE KOORDİNATÖRÜ ZEKİ AYGÜN HAKKARİDE

  AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün İl Başkanı Nurettin Fırat ve beraberindeki heyet, ilk olarak Yüksekova İlçe başkanlığını ziyaret ederek partililer ile bir araya geldi. Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan esnafla sohbet etti. Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Özdemir ve muhtarların da eşlik ettiği Aygün, esnafın sorunlarını dinleyerek çözülmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Esnaf ziyaretinin ardından öğretmenevine geçen Aygün ve beraberindeki heyet, burada bazı sivil toplum örgütleri ve muhtarlarla ilçenin sorunlarıyla ilgili toplantı gerçekleştirdi. Ak Parti Bölge Koordinatörü ve Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi'ndeki incelemelerinin ardından Hakkâri’ye geçti. Hakkâri İl Başkanı Nurettin Fırat ile esnafı ziyaret eden Milletvekili Aygün'e bazı vatandaşlar, devletin bölgede baskı yaptığını ve devletin PKK'ye karşı çözüm bulması gerektiğini belirterek tepki gösterdi. Bunun üzerine konuşan Aygün, Yüksekova'da bomba ekenlere bir şey söyleyemiyorsunuz. Ama devletin kamu güvenliğini sağlamak için yaptığı şeye devlet baskı yapıyor diyorsunuz. O zaman onlara destek verenleri de eleştirin. Yüksekovayı bu hale getiren muhalefettir. Çözüm süreci neden bozuldu. 7 Haziran'dan sonra siz 80 milletvekilini meclise gönderdiniz. Peşinde HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ 'biz sırtımızı PYD'ye dayıyoruz' dedi. Biz sizin derdinizi dinlemeye geldik. Onlar gelip aynı hassasiyeti gösterebilecekler mi dedi geceyi Hakkâri’de geçiren Aygün ertesi gün partililer ile bir toplantı gerçekleştirdikten sonra Hakkâri’den ayrıldı.
  Teşkilat
 • Başbakan Yıldırım, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası‘nda konuştu

  Genel Başkan'dan
 • AK PARTİ HAKKARİ İL BAŞKANLIĞI ENGELLİLER HAFTASI MÜNASEBETİ İLE TEKERLEKLİ SANDALYE DAĞITTI

  Ak Parti Hakkari İl Başkanlığı Dünya Engelliler Haftası nedeni ile Hakkari'de 50 engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye dağıttı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı İstanbul Milletvekili Sayın Mustafa Ataş öncülüğünde Demokrasi ve Adalet Platformu Başkanı Hüseyin Yüksek tarafında ilimize gönderilen tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtıldı. Ak Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat yapmış olduğu konuşmasında Hepimiz toplumsal olarak bu sorunun yaşam alanlarında en iyi şekilde kolaylaştırılması çabasında olmalıyız. Özellikle bu sorunu doğuran nedenleri iyi tespit edip gücümüz nispetinde çözümler geliştirmeliyiz. Ak Parti iktidarı özellikle engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözmek ve yaşamı onlar için daha iyi yaşanır kılmak için büyük çalışmaları başarı ile gerçekleştirmiştir. Bundan sonra da Ak Parti olarak bu kardeşlerimiz için hep daha iyisini oluşturmanın çabalayanı olacağız. Genel Merkezimize ilimiz adına ilgileri için ve bu güzel faaliyete öncülük eden başta Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanımız Sayın Mustafa Ataş Beye ve Demokrasi ve Adalet Platformu Başkanı Sayın Hüseyin Yüksek Beye teşekkür eder saygılarımı sunarım dedi
  Teşkilat